ТРІУМФ ГУЛАКА-АРТЕМОВСЬКОГО

2018-02-12

/Files/images/Пам\'ятник Гулаку.jpg

Семен Степанович Гулак-Артемовський (4 (16) лютого 1813, Городище — 5 (17) квітня 1873, Москва) — визначна постать в історії української музичної культури, український композитор, співак, баритон (бас-баритон), драматичний артист, драматург,один з фундаторів української класичної музики, автор знаменитої опери “Запорожець за Дунаєм”.

/Files/images/Запорожець.jpg

16 лютого 2018 року виповнюється 205 років від дня народження нашому славному земляку. Його опера стала першим твором жанру на лібрето українською мовою, світовим шедевром, що виконується більш як 150 років у провідних театрах світу, а пісні «Спать мені не хочеться» та «Ой, на горі та й женці жнуть» – всенародно улюбленими, як і пісня «Стоїть явір над водою», яку Гулак-Артемовський присвятив своєму другу Тарасу Шевченку.

Перлину української класики «Запорожець за Дунаєм» справді можна назвати народною оперою, адже надихнули митця на її створення українська історія, українська пісня і рідна українська земля.

/Files/images/Карась і Одарка.jpg

Ми й нині щиро веселимося, слухаючи дует «Відкіля це ти узявся» Одарки і Карася, арії Карася «Тепер я турок – не козак» і «На туркенях оженюся». І нині сумуємо разом із Оксаною («Місяцю ясний, зоря прекрасні…»). І сьогодні патріотична арія Андрія «Блаженний день, блаженний час…» та фінальний хор «Там, за тихим за Дунаєм…» змушують прискорено битися серце кожної української людини.

12 лютого в районному музеї С.С. Гулака-Артемовського на літературно-мистецьку годину «В думках і піснях моя Україна» зібралися нащадки роду Гулаків, учні 8 класів ЗОШ №1 із учителем Оксаною Салімбаєвою.

/Files/images/DSCN3585.JPG

Директор центральної районної бібліотеки ім. В.Симиренка Тамара Лисенко презентувала буклет «Тріумф Гулака-Артемовського», підготовлений нею і виданий місцевою газетою «Вісник Городищини», що розповідає про етапи життя і творчості великого земляка.

/Files/images/DSCN3605.JPG

/Files/images/Музей Г-А.jpg

У 1966 р. у м. Городище створений музей, а в 1971 встановлено пам’ятник С. С. Гулаку-Артемовському (скульптор Г.Н. Кальченко, архітектор А.Ф. Ігнащенко). У Києві на фасаді будинку по вул. Набережно - Хрещатицькій, 27, де жив музикант, установлено меморіальну дошку. Іменем С.С.Гулака-Артемовського названо Черкаське музичне училище, вулицю у м. Городище, районну дитячу школу мистецтв, ЗОШ №1, районний Палац культури. В 2003 році засновано щорічну районну премію його імені. Дніпром курсує теплохід, що носить ім’я співака.

Кiлькiсть переглядiв: 344

Коментарi