Українці відзначають ДЕНЬ СЛОВ'ЯНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ І КУЛЬТУРИ

2019-05-24

/Files/images/Кирило.jpg

24 травня в Україні відзначаємо День слов'янської писемності і культури. Вшановуємо творців слов'янської абетки братів Кирила і Мефодія. Вони були ченцями і брали участь у дипломатичній місії до хозар. Потім проповідували у Чехії, де були ув'язнені німецькими феодалами.

Вони походили із знатного болгарського роду і жили грецькому місті Солунь (Салоніки). В 863 році Кирило і Мефодій створили абетку, яка поширилась серед слов'янських народів і отримала назву "кирилиця". Саме Кирило доклав найбільше зусиль до розробки літер. Він з дитинства цікавився науками і вивчив багато мов. На основі грецької створив слов'янську абетку.

Брати переклали слов'янською мовою Євангеліє, Апостол і Псалтир. За внесок святих Кирила і Мефодія в культуру Європи Папа Іван Павло II у 1980 році оголосив їх покровителями Старого континенту.

Вперше День слов'янської писемності і культури почали відзначати в Болгарії в ХІХ столітті. Потім ця традиція перейшла в Україну, Білорусь та Молдову.

/Files/images/Кирило1.jpg

Найдавніші пам'ятки Київської Русі були написані давньокиївською мовою. Це такі твори, як "Повість минулих літ", "Слово про Ігорів похід", "Руська Правда".

На давній Русі було дві літературні мови. Поряд з церковнослов'янською виникла на її основі також давньокиївська писемна мова зі значним впливом місцевих мовних особливостей. Іншою її назвою є — давньоруська.

Кiлькiсть переглядiв: 118

Коментарi