КНИЖКОВА ПРЕМІЯ “ЕСПРЕСО. ВИБІР ЧИТАЧІВ 2019” у бібліотеці

2019-09-20

/Files/images/safe_image.png

КЗ «Центральна районна бібліотека ім. В.Симиренка» Городищенської районної ради

приєдналася до участі у книжковій премії

“Еспресо. Вибір читачів 2019”

Шановні городищани! Запрошуємо відвідати бібліотеку та проголосувати за обрану книгу

Телеканал «Еспресо» три роки поспіль проводить книжкову премію, головною відмінністю якої є те, що переможців визначатимуть читачі в бібліотеках.

1 ЕТАП - протягом червня оргкомітет приймав заявки від видавництв на участь книжок у Премії (загалом 146 книг від 38 видавництв) за двома номінаціями - «Література для дітей та підлітків» та « Література для дорослих ».

2 ЕТАП - протягом липня експертне журі у складі 24 осіб (відомих журналістів та літературних критиків , письменників , професорів українських вузів та літературознавців) визначали, які 3 книги в кожній з номінацій перейдуть в фінальний етап.

3 ЕТАП - протягом з вересня по жовтень переможця серед 3-х фіналістів мають обрати читачі в бібліотеках по всій Україні. Переможці Премії будуть оголошені наприкінці листопада 2019 року в ефірі телеканалу «Еспресо» і на сайті espreso.tv

Нагадаємо, що книжкова премія "Еспресо. Вибір читачів" вже третій рік поспіль відзначає найкращі вітчизняні літературні новинки року

У 2-му етапі (упродовж липня і до 10 серпня 2019 року) високоповажне експертне журі з 12 професійних літературознавців та критиків обирало кращі книжки з довгого списку. З 67 книжок у номінації «Література для дорослих», які були подані на їхню незаангажовану оцінку, до фіналу потрапили 3 книги.

Раді сповістити про те, що визначено книги-фіналісти, які переходять у третій етап премії “Еспресо. Вибір читачів 2019”.

Трійка фіналістів книжкової премії "Еспресо. Вибір читачів 2019" у номінації "Література для дорослих" за підсумками таємного голосування експертів наступна:

"Фонетика тиші" (вибрані твори, том 1), Іван Андрусяк (видавництво "НК-Богдан")

/Files/images/фонетика тиші.jpg

До першого тому вибраних творів відомого поета і дитячого письменника Івана Андрусяка увійшли твори, адресовані дорослим читачам. Три поетичні розділи показують творчу еволюцію автора: від декадентських віршів періоду легендарного літгурту «Нова деґенерація» (1990-і роки, збірки "Депресивний синдром", "Отруєння голосом», «Шарґа») через «розщеплення семантики» (2000-і роки, збірки "Повернення в Ґалапаґос", "Часниковий сік", "Писати мисліте") до медитативної пейзажно-філософської лірики (2010-і роки, збірки "Неможливості мови", "Книга трав, дерев і птахів", "Чорний лелека"). Проза представлена повістю-метафорою "Реставрація снігу".

"За спиною", Гаська Шиян (видавництво "Фабула")

/Files/images/за спиною.jpg

27-річна Марта із покоління солом’яних сиріт — понуре дитинство у маленькому містечку, мама, яка покинула сім’ю заради заробітків в Італії. Але це лише стало поштовхом до того, щоб зробити успішну кар’єру ейчара в айті-галузі. Марта щиро насолоджується комфортом та добробутом, який створює для себе і для свого бойфренда Макса, і намагається триматися осторонь політичних новин.

Аж ось в один момент її затишний світ перевертається догори ногами. Макс бере повістку в армію. Марта намагається відповідати суспільним очікуванням і прийняти такий крок, але внутрішній конф­лікт і образа за те, що він не залишився з нею, не дають їй спокою. Їй здається, що це дуже хибний спосіб довести свою маскулінність, і це відчуття загострюється із наростанням сексуальної фрустрації.

Гострий внутрішній конфлікт, який намагається подолати головна героїня, спровокований переоцінкою цінностей і тілесністю, яку не завжди вдається приборкати. Як вона долає депресію? Які рішення приймає? І головне: куди її приводить намагання втечі?

"Братство", Олег Криштопа (видавництво "Вавилонська бібліотека")

/Files/images/братство.jpg

Документальний роман, побудований на основі матеріалів слідчої справи Україно-Слов’янського (Кирило-Мефодіївського) товариства: протоколів допитів, очних ставок, зізнань, доносів та донесень. У книзі оживають братчики, молоді люди, що несподівано опинилися в руках політичної поліції й по-різному пройшли випробування: вічно роздвоєний у всьому Пантелеймон Куліш, боязкий інтелектуал Микола Костомаров, невільник честі Микола Гулак та іронічний Тарас Шевченко.

Тут оживають і герої з потойбіччя: керівник Третього відділу граф Орлов, шеф жандармів Дубельт, київські губернатори Фундуклей та Бібіков, цар Микола І.

Врешті, якщо прочитати історію ще раз й уважно, то в ній проступає відомий біблійний сюжет: з Юдою і тридцятьма срібняками, Петром, який тричі відрікся, Пилатом, що вмиває руки, та Месією.

Твори-фіналісти у номінаціях "Література для дорослих" спочатку пройшли двоетапний відбір. Приємно відмітити, що на цьогорічний конкурс було подано багато гідних перемоги книжок, тому експертам Премії зробити свій вибір було непросто. І лише підрахунок голосів з урахуванням ранжування, яким послуговувалося професійне журі, були обрані три фіналісти.

Кiлькiсть переглядiв: 110

Коментарi