ВАСИЛЬ СИМОНЕНКО - ДІТЯМ

2020-01-16

/Files/images/005.jpg

/Files/images/Симоненко у школі.jpg Недовге життя Василя Симоненка (1935-1963) схоже на блискавку, яка яскраво спалахує і швидко згоряє. Цьогорічного 8 січня йому виповнилось би 85.

«Не примеркла з літами поетична зоря Василя Симоненка… Його творчість живе, їй відкритий шлях до юнацьких сердець, до народу, до України, яка навіки увінчала поета своєю любов'ю» (Олесь Гончар).

Справді, його твори давно вже завоювали серця дорослого й юного читача своєю любов'ю до людини, до Вітчизни-матері. Від «Лебедів материнства» – вірша лагідного і чарівного – віє колисковою, чисті джерела якої напувають нас ніжністю від дня народження. А хіба не хвилюють дітей поезії «Світ який – мереживо казкове!», «Моя мова», «Є тисячі доріг» та багато інших. Чимало з них вивчаються за шкільними програмами. Вніс поет живий струмінь і в дитячу казку, створивши цілком оригінальні, дотепні й мудрі поеми «Подорож в країну Навпаки» та «Цар Плаксій і Лоскотон».

Симоненкова дорога – важка, трагічна і коротка. Але пам’ять про нього вічна, вона живе у наших серцях, любов до його творчості безмірна.

З нагоди ювілею згадали Василя Симоненка добрим словом,провівши з учнями 2-4 класів ЗОШ №2 поетичний альбом «Василь Симоненко – дітям». Гортаючи сторінки альбому діти дізналися про дитинство поета, його нелегку долю.Прочитали казки, написані для сина, вірші для дітей та пісні у виконанні сучасних гуртів.

Кiлькiсть переглядiв: 50

Коментарi