ЛЕВКО СИМИРЕНКО - ГЕНІЙ УКРАЇНСЬКОГО САДІВНИЦТВА

2020-03-04

/Files/images/Лев Симиренко.jpg

Сесія Городищенської районної ради у 2017 році прийняла рішення про оголошення 2020 року Роком Родини Симиренків.

До 165-ї річниці від дня народження Л.П.Симиренка для студентів аграрного коледжу в центральній районній бібліотеці ім. В.Симиренка відбувся вечір-посвята «Лев Симиренко - геній українського садівництва». Директор Мліївського меморіального музею Родини Симиренків Круподеря Наталія Миколаївна доповнила розповідь бібліотечних працівників Галини Берко та Тетяни Зубко цікавими й маловідомими фактами та запросила відвідати музей. Також гості заходу переглянули документальні фільми про відому меценатську родину.

Левко Платонович продовжив справу батька - Платона Федоровича, в пам’ять якого залишив «Ренет Платона Симиренка». Упродовж століття цей сорт є провідним у промислових садах півдня України, Росії, Молдови, Середньої Азії, Закавказзя. Найвагоміший внесок учений зробив у справу створення в Україні світової колекції кращих сортів плодових, ягідних та декоративних культур, став фундатором нового виробничо-біологічного напрямку в сучасній помології, ініціював створення в Росії перших наукових закладів та видання часописів з садівництва. Понад 25 років Л. П. Симиренко присвятив вивченню садівництва Криму.

Упродовж життя Левко Платонович опублікував близько 100 капітальних наукових праць, серед яких: «Досвід вивчення Кримського промислового садівництва», «Генеральний каталог», «Кримське промислове садівництво» та «Помологія» в 3-х томах. Обсяг написаного цим видатним вченим виходить за межі фізичних можливостей однієї людини. Така праця сьогодні є непосильною навіть для численних наукових колективів.

Л. П. Симиренко – людина енциклопедичних знань, високої європейської культури. Він досконало володів і користувався більшістю європейських мов, але не втрачав зв’язки з українською культурою. У сім’ї, в побуті і на роботі завжди спілкувався рідною мовою, вважаючи себе сином українського народу.

/Files/images/Левко1.JPG

/Files/images/Левко.JPG

/Files/images/Левко3.JPG

/Files/images/Левко4.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 54

Коментарi