"ЕСПРЕСО.ВИБІР ЧИТАЧІВ 2020"

2020-09-29

/Files/images/еспресо 2020.jpg

КЗ «Центральна районна бібліотека ім. В.Симиренка» Городищенської районної ради

приєдналася до участі у книжковій премії

“Еспресо. Вибір читачів 2019”

Шановні городищани! Запрошуємо відвідати бібліотеку та проголосувати за обрану книгу

Телеканал «Еспресо» три роки поспіль проводить книжкову премію, головною відмінністю якої є те, що переможців визначатимуть читачі в бібліотеках.

1 ЕТАП - протягом червня оргкомітет приймав заявки від видавництв на участь книжок у Премії (загалом 146 книг від 38 видавництв) за двома номінаціями - «Література для дітей та підлітків» та « Література для дорослих ».

2 ЕТАП - протягом липня експертне журі у складі 24 осіб (відомих журналістів та літературних критиків , письменників , професорів українських вузів та літературознавців) визначали, які 3 книги в кожній з номінацій перейдуть в фінальний етап.

3 ЕТАП - протягом з вересня по жовтень переможця серед 3-х фіналістів мають обрати читачі в бібліотеках по всій Україні. Переможці Премії будуть оголошені наприкінці листопада 2019 року в ефірі телеканалу «Еспресо» і на сайті espreso.tv

До трійки фіналістів книжкової премії “Еспресо. Вибір читачів 2020” у номінації “Література для дорослих” увійшли наступні твори:

/Files/images/амадока.png

"Амадока" Андрухович Софія ("Видавництво Старого Лева")

Понівечений до невпізнаваности в одній із гарячих точок на Сході України, герой роману «Амадока» тільки дивом залишився живим. Це сумнівна втіха, оскільки важкі травми призвели до повної втрати пам’яти: чоловік не пам’ятає ні свого імени, ні звідки походить, не пригадує жодної близької людини, жодного фрагмента свого попереднього життя. Таким його і віднаходить жінка, любов і терпіння якої здатні творити дива: сягати найглибших пластів забуття і спогадів, поєднувати розрізнені клапті понівеченої свідомости, зшивати докупи спільну історію.

Амадока — найбільше в Европі озеро, розташоване на території сучасної України, вперше згадане Геродотом і впродовж кількох століть відтворюване на мапах середньовічними картографами, аж до свого раптового і цілковитого зникнення. Яким чином безслідно випаровуються великі озера, як зникають цілі світи, цілі культури — і що залишається натомість? Чи може існувати зв’язок між єврейською Катастрофою Східної Европи і знищенням української інтеліґенції в часи сталінських репресій? Чи може забуття однієї людини сягати на кілька поколінь під землю? Чи пов’язують нас знаки і шрами понівеченої пам’яти? Чи здатні любов і терпіння дати змогу торкнутися свідомости іншої людини?

/Files/images/полин.png

“Планета Полин” Оксана Забужко (Видавничий дім “Комора”)

У цьому томі зібрано найважливіші есеї Оксани Забужко останніх двох десятиліть, присвячені постатям і подіям, які авторка вважає культурно знаковими для сьогоднішньої епохи кризи гуманізму. “Жіночі”, “чоловічі” й “колективні”, всі ці "портрети” об’єднує глибоко особисте переживання авторкою біжучої історії, в яку вона вписує своїх героїв — і цим виявляє в ній, хоч якій на позір катастрофічній, невидимий раніше життєствердний смисл.

Опис : https://static.espreso.tv/uploads/article/2775985/images/im-Spysok-810x1265.jpg

/Files/images/кораблі.jpg

Поетична книжка “Список кораблів” Сергій Жадан (Видавництво “Меридіан Черновіц”)

Шістдесят віршів про пам’ять, що народжується з любові, та про вогонь, по якому лишається ніжність. Шістдесят спроб окреслити світло й розповісти про повітря над містом. Шістдесят уривків чужих розмов, шістдесят голосів, якими наповнюються весняні сутінки. “Список кораблів” – це список тих, хто пішов, але кого не можна забути. Список імен, які супроводжують тебе протягом життя. Список міст, де на тебе завжди чекають. Мабуть, найінтимніша і найболючіша книга автора.

В художньому оформленні та на суперобкладинці використано картини Катерини Косьяненко.

До трійки фіналістів книжкової премії “Еспресо. Вибір читачів 2020” у номінації «Література для підлітків» увійшли наступні твори:

/Files/images/сірко.jpg

Іван Андрусяк. Сірка на порох – Київ: Фонтан Казок, 2019

Травень 1637 року, містечко Березань неподалік від Переяслава. Дівчинка з дивним прізвиськом Сірка наглядає вночі за копальнею з видобутку селітри. Та ось на копальню вриваються розбійники, щоб при світлі багаття допитати двох викрадених незнайомців — козака і єврея. Заховавшись у могилі, Сірка стає свідком допиту і дізнається дещо дуже таємне і небезпечне…

Хімічна промисловість «із могил», таємниці виготовлення пороху, погоня на болотах, шабельний двобій, «дальнобійники» ХVІІ століття і ще чимало цікавинок та дивовиж чекають на тебе в новій повісті одного з найулюб­леніших сучасних українських дитячих письменників Івана Андрусяка. Історія про дружбу і зраду, про підлість і честь, про зародження перших почуттів і одвічну українську проблему самоусвідомлення.

/Files/images/шпигунки.jpg

Наталя Довгопол. Шпигунки з притулку «Артеміда» / Наталія Довгопол. — Х. : Віват, 2019. — 304 с. — (Серія «Художня література», ISBN 978-966-942-826-4). ISBN 978-966-982-037-2 (укр.)

Ця книжка — перепустка у світ гостросюжетних пригод, шпигунських місій і небезпечних мандрів, де кожен день — це випробування на сміливість і силу духу, а здатність працювати в команді є чи не єдиним шансом на спасіння. 1907 рік. В одному з київських театрів стається сутичка. Поважний австрійський пан прилюдно звинувачує хлопчика-посильного в крадіжці. Без тіні страху підліток відкидає звинувачення, ще не підозрюючи, що це його перший іспит, запрошення в нове життя. Під зеленим картузом літній австрієць гер Фрідріх розгледів не лише перевдягнене дівчисько, а ще й потенційну вихованку для свого сирітського притулку — таємної школи «Артеміда», де готують професійних шпигунок.

/Files/images/не кажи 2.jpg

Саша КАМІНСЬКА. Не кажи нікому. – Харків: Ранок, 2019. – 176 с.

УВАГА! Ненормативна лексика, 16+.

«Не кажи нікому» — це щира історія-щоденник 14-річної Аріни, що сповнена абсолютно реальних подій, почуттів, першого кохання, травм і вчинків, за які треба нести відповідальність. Саша Камінська не використовує повчання та нотації — підлітки досить розумні, аби зробити висновки з того, що стається, а також впізнати себе чи пізнати інших і зрозуміти, що підходить саме їм як особистостям. Героїню «Не кажи нікому» накриває криза за кризою: підозрілі таємниці між батьками, проблеми подруги, власні емоції та переживання… Із криз виходять переможцями чи переможеними. Де ж буде Аріна?

До трійки фіналістів книжкової премії “Еспресо. Вибір читачів 2020” у номінації “Література для дітей” увійшли наступні твори:

/Files/images/лисиця.png

“Коли я була лисицею” Таня Поставна (Видавництво “Vivat”)

Дідусь говорить своїй онуці, що насправді вона – лисиця. Дівчинка вірить. З цього дня починаються пригоди Лисички, її собаки Меркурія та особистого янгола на ім’я Ре.

Ця книжка про дитинство і віру в дива. Про силу дитячої уяви і стосунки зі старшими. Про те, що деколи дідусь і бабуся можуть замінити батьків, а сім’я не обов’язково складається з мами і тати. Ця книжка допомагає дітям краще зрозуміти дорослі проблеми, а дорослим – згадати дитинство.

"Коли я була лисицею" – важлива книжка про сприйняття світу, яка потребує не лише читання, а й обговорення разом із дитиною. Вмикайте свою уяву на повну і ласкаво просимо до світу Лисички!

/Files/images/мія.png

“Мія і місячне затемнення” Русіна Оля ("Видавництво Старого Лева")

Мії ніколи нудьгувати. З однокласником Матвієм та його молодшим братом Людожерчиком вони постійно потрапляють у пригоди. І цих пригод стає ще більше, коли на порозі Міїної з Дідусем квартири з’являється незнайомець — її тато. Настороженість змінюється захватом — виявляється, тато працює в астрономічній обсерваторії! А значить, Мія, Матвій і Людожерчик теж одного дня зможуть туди потрапити.

Але чи це справді так? Читайте у дотепній повісті Олі Русіної, сповненій кумедних витівок і жартів.

/Files/images/жука.png

Опис : https://static.espreso.tv/uploads/article/2776405/images/im-istoria_yaku_rozpovila_zhyka_0.png

“Історія, яку розповіла Жука” Олійко Грася ("Видавництво Старого Лева")

Жука живе на заправці зі своїм братом Сіріусом. Їх підгодовує добра жінка, але вона кудись зникає. Тепер песикам непереливки, адже надходить зима, а на заправці вирішують їх позбутися і вивозять якнайдалі. Хтозна, що б із ними сталося, якби одного дня на узбіччі не спинилася автівка родини, яка дасть песикам прихисток і любов.

"Історія, яку розповіла Жука" – перший пікчербук української ілюстраторки Грасі Олійко – це безпосередня і зворушлива розповідь, яка торкнеться сердець дітей і дорослих.

Кiлькiсть переглядiв: 41

Коментарi