170 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ РОБЕРТА ЛУЇСА СТІВЕНСОНА

2020-11-11

/Files/images/Rls-pc1.jpg

Ро́берт Лу́їс Сті́венсон (13 листопада 1850 — 3 грудня 1894) — шотландський письменник. Зажив світової слави романом «Острів скарбів», який є класичним зразком пригодницької літератури.

Також є автором гостросюжетних романів «Викрадений», «Корабельна катастрофа», «Володар Баллантре», «Катріона» та численних оповідань. Автор історичних романів «Чорна стріла», «Принц Отто», психологічних повістей тощо.

1.Майбутній письменник народився в Единбурзі 13 листопада 1850 року. З раннього дитинства хлопчик багато часу лежав у ліжку - серйозні діагнози змушували батьків берегти сина.

2.Роберт Луїс закінчив Единбурзьку академію, а потім Единбурзький університет, в 1875 році став дипломованим юристом, проте обрав все-таки професію письменника.

3.Стівенсон почав складати історії дуже рано. У віці шести років він почав диктувати своєї матері, Маргарет, перше оповідання, яке мало назву «Історія Мойсея».

4.Найкращий роман Стівенсона - «Острів скарбів». Як і багато геніальних творів, ця книга почалася з жартівливих оповідань, якими Стівенсон розважав свого маленького пасинка. Роберт Луїс навіть намалював для хлопчика карту придуманого острова, яка майже без змін була надрукована в передмові до видання.

5.Роберт Луїс Стівенсон писав і вірші. Писав доволі рідко, неохоче, і часто ставився до них не серйозно. Але разом з тим, написав та видав дві збірки поезій: одну для дітей, іншу – для дорослих.

6.Стівенсон грав на фортепіано і флажолеті (старовинна флейта). Він написав понад 100 оригінальних музичних композицій і аранжувань. Серед його творів є 10 пісень, написаних на його власні вірші.

7. Життя Стівенсона загалом протікало у боротьбі з туберкульозом, але було насичено різноманітними пригодами.У 1876 році здійснив мандрівку на байдарці річками, каналами Франції та Бельгії. Пізніше, враження та начерки з цієї подорожі лягли в основу його збірки есе «An Inland Voyage».

8.Через хворобу постійно шукав ідеального клімату для кращого самопочуття. У цих пошуках відвідав Швейцарію, південь Франції, штат Нью-Йорк, Гаваї, Таїті, Мікронезію та Австралію. Але вибір свій зробив на користь Самоа, де оселився, разом з сім’єю, на острові Уполу. Жив там до самої смерті.

8. Стівенсон помер на Самоа 3 грудня 1894 року. У звіті про смерть було сказано, що причиною смерті послужив або апоплексичний удар, або інсульт. Там же, на острові, до сих пір збереглася і могила письменника. Аборигени, по-справжньому засмучені смертю свого героя і «вождя-оповідача», поховали Роберта Луїса Стівенсона на вершині гори під назвою Веа, поставивши на могилу надгробок з бетону.

/Files/images/Острів2.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 52

Коментарi