Агов! Усі на конкурс!

2021-02-02

/Files/images/Постер конкурс.jpg

Вельмишановні аматори і професіонали!

Розпочинаємо конкурс!
До Вашої уваги Положення про літературний конкурс творів гумору й сатири імені Петра Гулака-Артемовського (Рішення Городищенської міської ради від 28.01.2021року № 4-3/8)
1. Загальні положення.
1.1. Літературний конкурс творів гумору й сатири імені Петра Гулака-Артемовського – уродженця Городищини, одного з перших класиків нового українського письменництва (далі – Конкурс) проводиться щороку з метою виявлення, стимулювання розвитку та соціальної підтримки талантів, а саме: поетів, прозаїків, драматургів, журналістів та, насамперед, обдарованої молоді, сприяння їх самореалізації.
1.2. Основними завданнями Конкурсу є:
- пошанування пам’яті та популяризація творчості Петра Петровича Гулака-Артемовського, історика, письменника, філософа, поета, родоначальника української сатири і балади;
- заохочення професійних і непрофесійних літераторів, які творять у гумористично-сатиричній сфері, актуалізуючи одну з ментальних рис українського національного характеру – життєствердний оптимізм, уміння посміятися і над ворогом-недругом і над самим собою навіть у найскрутнішу хвилину буття до участі в культурному житті регіону;
- сприяння розвитку літературного процесу на Городищині.
1.3. Конкурс має статус загальноукраїнського, проводиться щорічно і завершується на Городищині, під час якого вшановується переможець.
2. Організаційний комітет Конкурсу
2.1. Для підготовки і проведення Конкурсу рішенням Городищенської міської ради створюється організаційний комітет (далі – Оргкомітет) до складу якого входять представники міської ради, представники засобів масової інформації, Черкаської обласної організації Національної Спілки письменників України, інших громадських організацій та приватні особи, які долучилися до організації і проведення Конкурсу.
2.2. Функції Оргкомітету:
- розроблення календарного плану щодо підготовки та проведення Конкурсу та забезпечення його виконання;
- розроблення та затвердження кошторису Конкурсу;
- забезпечення поширення інформації про проведення Конкурсу, його зміст та умови участі;
- адміністрування та контекст-наповнення розділу на сайті Городищенської міської ради присвяченого Конкурсу;
- визначення та затвердження кількісного і персонального складу журі для оцінювання робіт, поданих на Конкурс;
- забезпечення можливості зв’язку з авторами, прийняття від них конкурсних робіт для участі в Конкурсі;
- передача творів членам журі для визначення переможців та дипломантів Конкурсу (за дванадцятибальною шкалою);
- забезпечення оприлюднення результатів Конкурсу;
- пошук спонсорів;
- організація церемонії нагородження переможця.
2.3. У випадку недотримання норм даного положення, Оргкомітет має право відхилити твір та повідомити автора.
3. Журі Конкурсу
3.1. Для визначення переможця Конкурсу оргкомітет на своєму засіданні створює компетентне журі, до складу якого запрошуються визнані поети, письменники, літературознавці, фахівці у сфері мови і літератури, літературні критики, видавці, діячі культури та мистецтва, представники засобів масової інформації, інші авторитетні особи.
Переможець Конкурсу визначається рішенням журі. Рішення журі правочинні за наявності двох третин його складу, приймаються відкритим чи таємним голосуванням простою більшістю голосів.
3.2. Голова журі координує, а Оргкомітет забезпечує роботу журі.
3.3. Кожен із членів журі ознайомлюється з конкурсними творами і, за підсумками розгляду, виставляє бали за 12-бальною шкалою в індивідуальному протоколі.
3.4. За підсумками ознайомлення із конкурсними творами складається загальний протокол, що завіряється підписом кожного із членів журі.
3.5. У випадку, якщо максимальний підсумковий бал буде рівним у двох і більше творів, члени журі разом визначають твір/твори, що перемогли у Конкурсі.
4. Учасники Конкурсу
4.1. У конкурсі беруть участь автори творів та творча молодь, аматори, інші особи, які є жителями Городищини, Черкаської області, України у тому числі ті, що навчаються у Черкаській області, та надіслали твори відповідно до умов Конкурсу.
5. Умови подання робіт на Конкурс
5.1. До участі в Конкурсі допускаються книги чи прирівняні до них публікації в літературних журналах, надруковані протягом останніх трьох років перед оголошенням Конкурсу, не відзначені іншими преміями та написані на високому художньому рівні. Мова творів – українська.
5.2. Право подання творів на Конкурс мають колективи творчих спілок і товариств, мистецьких, навчально-наукових, культурно-просвітницьких установ і закладів. Кожна з організацій може представити на Конкурс один або кілька творів одного автора. Участь у Конкурсі можуть брати письменники України та українського зарубіжжя.
5.3. Організація, яка висуває кандидатуру на Конкурс подає до Оргкомітету такі документи:
- належним чином оформлений протокол засідання колективу з рішенням про висунення кандидатури на участь у Конкурсі;
- офіційне подання з коротким обґрунтуванням позиції та мотивацією;
- біографічну довідку з характеристикою творчого доробку кандидата на участь у Конкурсі;
- 5 (п’ять) примірників представленого твору (творів);
- рецензії та відгуки, опубліковані в пресі (за наявності).
5.4. Роботи на Конкурс подаються з 01 січня до 10 травня включно.
5.5. Умови проведення конкурсу розміщуються на сайті Городищенської міської ради у термін до 01 січня.
5.6. Посмертно і повторно премія не присуджується.
6. Нагородження переможця Конкурсу
6.1. Нагородження переможця відбувається щороку відповідно плану основних мистецьких заходів за погодження з організаторами Конкурсу.
6.2. Автор, який став переможцем Конкурсу нагороджується дипломом та грошовою премією в розмірі 5 (п’яти) тис. грн.
6.3. Диплом підписують голова Городищенської міської ради та голова Черкаської обласної організації НСПУ.
7. Фінансування Конкурсу
7.1. Фінансування конкурсу здійснюється за рахунок асигнувань міського бюджету, а також інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.
8. Офіційна інформація про умови Конкурсу
8.1. Офіційна інформація про умови Конкурсу, його проведення та підсумки розміщується на сайті Городищенської міської ради.
Секретар ради Павло ГОЛУБ
Кiлькiсть переглядiв: 20

Коментарi