21 ЛЮТОГО - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ

2021-02-21

Мова – це найглибші витоки свідомості народу та його ментальність, у ній закодовано народну мудрість і споконвічні знання.
Вона репрезентує народ у світі, є ореолом нації й етнічним кордоном.
«Нація повинна боронити свою мову більше, ніж свою територію», — говорила Леся Українка. Адже територію можна відвоювати, а коли вмирає мова, то вмирає і нація. Недаремно кажуть, що мова — ключ до Вічності, пароль до дверей Всесвіту.
До нашої бібліотеки надійшли досить цікаві мовознавчі книги сучасних авторів. Досліджується історія, структура, заглибленість у давнину, засміченість росіянізмами нашої рідної мови. Тож пропонуємо прочитати:
Іван Ющук
Мова-найбільший скарб. - Тернопіль, 2020.- 360с.
У статтях збірника йдеться про походження й історичний розвиток української мови, про роль письменників, зокрема Тараса Шевченка, в її збагаченні й утвердженні. Через етимологію знакомитих для українців назв та імен розкрито її заглибленість у давнину.
Лариса Масенко
«Конфлікт мов та ідентичностей у пострадянській Україні». - Київ,2020.- 176с.
Книжка містить серію есеїв, оприлюднених на сайті «Радіо Свобода» у 2016–2020 роках.
Особливу увагу приділено висвітленню дезінформації, брехні й пропагандивних технологій, які використовують Росія і «п’ята колона» у боротьбі за збереження в Україні російськомовних середовищ як потенційного плацдарму для подальшого загарбання українських територій.
Тарас Береза
Скажи мені українською. - Львів, 2019.-456с.
Українсько-російський словник правдивої мови «Скажи мені українською» має на меті повернути розуміння величі та краси української мови, а також покращити загальний рівень володіння українською мовою в побуті та діловому спілкуванні. Формат словника наочно показує відмінності між правдивою українською мовою й штучними запозиченнями з іноземної російської.

Кiлькiсть переглядiв: 37

Коментарi