ДЕНЬ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

2021-02-19

20 лютого в Україні вшановують подвиг учасників Революції гідності та пам'ять Героїв Небесної Сотні. У 2021 році заходи проходять під гаслом «Вдячні за свободу».
Напередодні Верховна Рада визнала Євромайдан історичною подією та закликала розслідувати злочини проти його учасників.
Про ті події написано багато книг, поезії , знято фільмів.. Заради того, аби пам'ять про величезну самопожертву героїв Небесної сотні назавжди залишилася в серцях українців.
Пропонуємо не обійти увагою і прочитати книгу братів Капранових «Майдан. Таємні файли»
Люди, які читають, керують тими, хто дивиться телебачення. Таку просту істину давно зрозуміли та сповідують Віталій та Дмитро Капранови.
Різноманітні проєкти українських письменників, видавців, публіцистів і громадських діячів – братів Капранових завжди викликають жвавий інтерес публіки, вони провокаційні та креативні, відкриті до спілкування та цікаві сучасному читачу.
Братів двоє, а письменник – один. За словами братів писати вдвох – це особлива категорія творчості. Розмовляючи, висловлюючи свої думки вголос, письменники почергово редактують матеріал. Ця відкрита техніка, подібна до того, як знімається кіно.
Брати Капранови – автори таких відомих книг як: «Кобзар 2000», «Приворотне зілля», «Я лайкаю Україну», «Щоденник моєї секретарки», «Розмiр має значення», «Мальована історія Незалежності України», «Веселi свята», «Забудь-річка», «Майдан. Таємні файли», «Справа Сивого», «Паперові солдати» та інших. Усі ці книжки об’єднує спільна ідея – історія народу, пам'ять роду, пам'ять про своє коріння, яку треба знати й оберігати. Письменники дуже ретельно вивчають архівні документи, зіставляють історичні факти та події перед тим, як прописують історичне тло подій своїх книжок. Тому читаючи їх неодмінно замислюєшся над питанням, а що власне я знаю про історію своєї країни?
«Майдан. Таємні файли» – це масштабне журналістське розслідування подій на Майдані та тогочасних подій у різних регіонах України - Одесі, Харкові, Донецьку, Криму... Дослідження ґрунтується на розповідях свідків й очевидців тих подій, серед яких відомі імена – Дмитро Ярош, Олег Тягнибок, Руслан Кошулинський та ін.
Розслідування з якого читач дізнається про гроші та зброю на Майдані, про провокаторів на Банковій, про те, як Європа штовхала нас до кровопролиття, про тактику і стратегію мирного супротиву та силового протистояння. Герої книги не тільки ті, хто стояв на сцені, але й ті, хто ховався за лаштунками, хто захоплював адмінбудівлі, сидів у буцегарнях, а також воював, лікував...
Усі розділи подані літературними «файлами». Родзинка книги - розділ «Мій майдан», де кожен може написати власні спогади. Ця ідея пов’язана з тим, що нам варто зберігати свою історію і не втрачати зв'язок поколінь. Як зазначили Капранови: «Якби ми мали такі спомини наших предків, то жили б в іншій країні».
Книга буде цікавою для різних читачів. Як пожартували автори, - навіть жінки, котрі не люблять публіцистики, з задоволенням її перечитують. «Твір оптимістичний, бо під час самого Майдану народилася нова сутність»,- зазначили письменники.
Вічна слава Героям! І повага кожному, хто боровся і бореться за гідність і майбутнє України!
Кiлькiсть переглядiв: 12

Коментарi